Przesuwa na górę strony

Nasze sterowniki

Zobacz nasze sterowniki

O firmie

Firma MIKROEL Controllers Sp. z o.o. Sp. k. jest jednym z czołowych w Europie producentów sterowników do sprężarek. Naszą wizją i głównym celem jest kompleksowe projektowanie oraz produkcja dedykowanych sterowników mikroprocesorowych wykorzystywanych do urządzeń pracujących w sektorach przemysłowych i produkcyjnych.

Historię tworzymy od 1988

Historię firmy MIKROEL zapoczątkował pomysłodawca i założyciel Andrzej Kaczurba, którego pasją stało się projektowanie i produkowanie sterowników dla przemysłu. Pierwszy sterownik został zaprojektowany i wyprodukowany w roku 1988, był to sterownik MS-10 służący do automatycznego dozowania płynów i substancji do opakowań wraz z systemem nadzoru produkcyjnego. Kolejne sterowniki służyły do automatycznej produkcji butelek typu PET, produkcji opakowań typu „big-bag”, naklejania etykiet, przemysłu spożywczego, kontroli jakości procesów produkcyjnych, realizacji procesów wygrzewania i wypalania, regulacji temperatur i ciśnienia z algorytmem PID oraz wielu innych dedykowanych urządzeń i czujników.

Sterowniki do sprężarek

Od roku 2000 firma MIKROEL specjalizuje się w projektowaniu i produkcji sterowników dla największych producentów sprężarek śrubowych w Polsce, oraz w Europie. Pierwszym sterownikiem do sterowania pracą sprężarki śrubowej był sterownik MS-200. W kolejnych latach powstało ponad 25 nowych modeli produkowanych w wariantach dedykowanych dla konkretnych producentów sprężarek. W roku 2007 wdrożyliśmy do produkcji pierwszy sterownik z funkcją sterowania falownikiem, a rok później pierwszy sterownik nadrzędny. W międzyczasie powstawało wiele systemów wizualizacji i zdalnej diagnostyki sprężarek.

Kompetencje i pasja

Nasze wieloletnie doświadczenie oraz współpraca z liderami w branży produkcji sprężarek, pozwala nam projektować i produkować profesjonalne sterowniki do sprężarek. Posiadają one zaawansowane rozwiązania technologiczne wpływające na znaczne obniżenie zużycia energii oraz kosztów eksploatacji sprężarek. Nasze sterowniki cechuje optymalizacja rozwiązań pozwalająca na ograniczenie kosztów procesu produkcji sprężarek oraz ich serwisowania. Jest to możliwe dzięki wdrożeniu oprogramowania do automatycznej konfiguracji oraz zdalnej diagnostyki. Pionierskie rozwiązania oraz niezawodność produkowanych przez nas sterowników zapewniły nam ugruntowaną pozycję jednego z czołowych dostawców sterowników do sprężarek na rynku europejskim.

Projekty szyte na miarę

Naszymi klientami są nie tylko firmy produkujące oraz serwisujące sprężarki. Duże grono naszych klientów stanowią producenci różnego rodzaju urządzeń mechanicznych, którzy oczekują zaprojektowania i produkowania profesjonalnych sterowników do ich urządzeń.  Właśnie dlatego firma MIKROEL jest podzielona na dwa główne obszary: badawczo-rozwojowy (R&D) oraz produkcję i serwis.

Od koncepcji do produkcji

Naszą firmę wyróżnia kompleksowa obsługa klienta począwszy od koncepcji, a skończywszy na produkcji sterowników wraz z oprogramowaniem wspierającym seryjną produkcję sprężarek. Dział Badawczo-Rozwojowy R&D zajmuje się kompleksowym projektowaniem hardware oraz software wraz z dedykowanymi interfejsami graficznymi. Po zaprojektowaniu i wykonaniu prototypów sterowniki przechodzą serię badań inżynierskich oraz testów. Po zakończeniu procesu testowania prototypów Dział Produkcji i Serwisu zajmuje się produkcją i personalizacją nowych sterowników oraz ich utrzymaniem.

Dedykowana produkcja OEM

Produkcja jest realizowana dla naszych partnerów biznesowych w systemie OEM na specjalnie przygotowanej dedykowanej  infrastrukturze testowo-produkcyjnej. Do tego celu posiadamy rozbudowane systemy do realizacji testów wewnętrznych oraz zewnętrznych projektowanych przez nas urządzeń.

Modyfikacje energetyczne sprężarek

W związku z gwałtownymi wzrostami cen energii firma MIKROEL wprowadziła specjalne zestawy sterowania falownikowego modyfikujące stare typy sprężarek śrubowych, które nie posiadały falownika. Takie rozwiązania wprowadzają bardzo duże oszczędności finansowe, zatem zainteresowanych przedsiębiorców zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, którą kompleksowo można powiązać z białymi certyfikatami.

Ponieważ nasze projekty tworzymy z pasją to serdecznie zapraszamy do współpracy zarówno przyszłych Partnerów Biznesowych, jak również kreatywnych Projektantów i Programistów pasjonujących się elektroniką, którzy pragną uczestniczyć w tworzeniu całego projektu, a nie tylko jego drobnego wycinka.

Zapraszamy do współpracy